עגורן גשר

 
הרמת משקלים כבדים היא צורך בסיסי וחשוב במפעלים ובתי עסק מסוימים, שבהם מיוצרים מוצרים שונים, ישנה עבודה עם חומרי גלם כבדים, או שיש צורך בפתרונות יעילים של פריקה וטעינה בתוך מחסן או סדנת ייצור. בכל מקרה, כאשר מדובר בשינוע של חומרים כבדים בתוך מרחב סגור, יש לתכנן את הפתרון המתאים בצורה היעילה ביותר ובאופן קבוע – שכן יש צורך בפתרון שמאפשר לנו לבצע את עבודות השינוע היום יומיות במינימום מאמץ וסיבוך. משום כך, מיוצרים מוצרים המיועדים להתקנה קבועה בתוך בית העסק ולשינוע משקלים כבדים בו, כאשר הדוגמה הטובה ביותר היא עגורן גשר.

 

מהו בדיוק עגורן גשר וכיצד הוא עובד?

 
עגורן גשר הוא למעשה לא עגורן קלאסי, שמוכר לנו מאתרי בנייה ושקרוי גם בשם מנוף. עגורן הגשר הוא בפועל מערכת של מסילות וקורות המותקנת בתקרת המבנה שבו יש צורך בשינוע משקלים כבדים, כאשר המערכת הזאת מורכבת מקורות אורך ומקורות רוחב המותקנות אלה על אלה.

קורות האורך מהוות את בסיס המערכת, והן מהוות את ציר האורך שלה. על שתי הקורות האלה מותקנת קורת רוחב אחת או יותר, ואלה נעות לאורך הקורה בציר האורך, ועליהן מותקנת הכננת של העגורן, שהיא למעשה זו שמבצעת את ההרמה, והיא יכולה לנוע על גבי קורות הרוחב לאורכן – מה שיותר את ציר הרוחב. הכננת עצמה מבוססת על גלגלת, על מנוע הרמה ועל כבל חזק – וכך למעשה מתבצעת ההרמה בפועל, שיכולה להתאים גם למשקלים של מאות טונות בהתאם לסוג המערכת.
 
עגורן גשר
 

על מה חשוב להקפיד בהתקנה של עגורני גשר

 
ישנם מספר דגשים חשובים שכדאי מאוד להכיר בכל מה שנוגע לעגורן גשר ולהתקנתו. ראשית, יש להבין כי קיימות מערכות שונות בתחום זה כיום, וכי חשוב לבחור בעגורני הגשר המתאימים ביותר לבית העסק שלכם – הדבר נוגע גם בעומסים שניתן להעמיס על גבי עגורן הגשר, אך גם באמצעי התפיסה בהם תבחרו. מלבד הווים הרגילים שהם הבחירה הסטנדרטית, ישנם גם זרועות ואקום לתפיסת חומרים שטוחים, חובקים צדיים, חובקים מגנטיים ועוד.

מעבר לכך, חשוב שההתקנה תתבצע בעבודת תשתית יסודית ומקצועית, ואין להתפשר על ביצוע העבודה הזאת – עגורן הגשר ממלא תפקיד חשוב מאין כמותו, והפעלתו דורשת בטיחות גבוהה, שכן הרמה של משקלים כבדים היא תמיד סיכון אם הדבר לא מתבצע כך. ההפעלה עצמה כמובן גם מתבצעת בהתאם להנחיות בטיחות בעבודה עם משקלים, מבחינת קסדה ומיגון.

 

צריכים שירותים עבור עגורן גשר פנו ללירז הנדסה

 
בכל הנוגע להתקנה של מערכות בסיסיות וחשובות לבית העסק, כמו מערכת של עגורן גשר, יש לפנות לשירות ברמה הגבוהה ביותר בתחום מערכות ההנדסה – וזהו אופי השירות שתוכלו לקבל כאשר תפנו אלינו - לירז הנדסה.